İsmail Acarkan

Psikobilim Oturumu

İsmail Acarkan, 1967 Mardin doğumludur. 1972 yılında İstanbul'a geldi ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı.

1984 yılında İÜ Veteriner Fakültesine, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesine, 1992 yılında da MSÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne girdi.

İsmail Acarkan, Üniversite hayatından itibaren tasavvuf, din, felsefe ve psikoloji konusundaki merakı nedeniyle okumaları yaptı.

Mecazi Aşkın Süreçleri, İlahi Aşk, Dua ve Mizaç-Kişilik farklılıkları üzerine yayınlanmış eserleri bulunmakta ve bu konular üzerinde halen çalışmaları devam etmektedir.

İsmail Acarkan, tarafından kaleme alınan son kitap "Enneagram İle Kendini Keşfet" Timaş Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

13:00-14:00

11 Aralık Psikobilim Oturumu

Psikobilim Oturumu

Bilim insanları, yüzyıllar boyunca evrendeki tüm canlıların meçhul mevcudiyetlerini anlamlandırmaya çalışmış ve sürekli yeni söylemlerde bulunmuşlardır. Bu anlamlandırma serüveninde ‘İnsanoğlu’ farklı bağlamlarda incelenmiştir. Bağlamlar içerisinde en çok merak uyandıranı ise ‘İnsanoğlunun kendini tanıma çabası’ olmuştur. Her insanın kendine has düşünce ve davranış örüntülerini oluşturan bileşenler nereden gelmektedir? Ne kadarını beynimizin benzersizliğine, ne kadarını içimizde taşıdığımız köklere borçluyuz?

 

11- 12 Aralık’ta düzenlenecek olan GBf2021’de, Psikobilim Oturumunda kalbe giden yolda insanoğlunun doğuştan getirdiği mizacı ve bu mizacın kaynağı hakkında bizler de yeni bir söylemde bulunacağız.