Semih Yalman

DreamsTalk Kurucusu

Gençlerin hayallerini dinleyerek onlar ve hayalleri arasında köprü olan dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu ve bireysel tasarım şirketi DreamsTalk un (hayal et in) kurucusudur. Bugüne kadar 18 üniversite ve lisede kulüp kurmuş, 120 üniversitede 35 bin hayal dinlemiş ve 1000 hayalin gerçekleşmesine destek olmuştur.

Algı, gayrı maddi varlık yönetimi, marka değeri yaratma, bireysel inovasyon ve hayal gücü gelişimi /yönetimi konularında Türkiye ve dünyada farklı üniversitelerde lisans ve lisansüstü seviyede dersler veren Yalman aynı zamanda algı yönetimi/tasarımı ve gayrı maddi varlık yönetimi ve marka değeri yaratım danışmanlığı yapmaktadır.

2016 yılında çıkardığı “Hayal Et Ki Ol” kitabıyla beraber 15 kitap ve 10 müzik albümü olan Yalman aynı zamanda Harvard Business Review dergisinde köşe yazmaktadır. Gillette, P&G, Boyner, Doğuş, İnci, GE, TAİK gibi bir çok yerli ve yabancı kurumda üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği yapan Semih Yalman Doğuş Müşteri Sistemleri ve Zubizu nun kurucularından olup; Göbekli Tepe, İstanbul Yat Kulübü, Bugün günlerden yarın, Oyunda Kal, Trafik Hayattır, Sanata bi yer, Yaşa Devam, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Dmarin klasik müzük festivali ve Do gibi birçok sosyal inisiyatiflerini başlatmıştır.

Yalman 3 ü TEDx olmak üzere yerli ve yabancı bir çok platformda konuşmacı olarak konuşmuştur. Harvard Business School un 2003 de Doğuş Grubu ile igili kaleme aldığı ve okuttuğu vaka çalışmasına konu olmuştur. Semih Yalman Hacettepe, Emerson, Darden, Insead ve Harvard Üniversitelerinde eğitim görmüştür.