Süleyman Gündüz

Terennüm Oturumu

1961 Trabzon Çaykara doğumlu Süleyman Gündüz, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünde lisansını tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi Sosyoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. İlgi alanları uluslararası ilişkiler olan Süleyman Gündüz hocamız "Eğitim yetmez terennüm şart!" teması çerçevesinde GBf21 de Terennüm Oturumu ile bizlerle...

16:00-17:00

11 Aralık Terennüm Oturumu

Terennüm Oturumu

Dünya hızla değişiyor. Bilgi, insanın kendi dışına doğru hareket hızını belirler. Anlam ise bilginin içselleştirilerek insanın ruhunun bu harekete eşlik etmesi demektir. İnsanlık olarak bilgi konusunda kat ettiğimiz mesafeyi, anlam konusunda kat edemeyecek olursak insanın kendine olan mesafesi giderek artacaktır. Hızla ilerleyen bilgi dünyasında eğitim yeni bir lisan oldu. İnsanlığın tekamülü için eğitimin bir ön koşul olduğunu düşünüyoruz. Fakat nasıl ki musiki lezzeti için ses hakkındaki teknik bilgiyi geliştirmek yeterli değilse ve musikiyi hissetmek icap ediyorsa, insanın anlam lezzetini tatması için “Eğitim yetmez, terennüm şart!” diyoruz.

 

11- 12 Aralık’ta düzenlenecek olan GBf2021’de, Terennüm Oturumumuzda eğitimin geleceğini ve yeni dünyada biçimlenişini konuşuyor olacağız.