Mert Taş

Mimar-İç Mimar |

1992 yılında İstanbul’da doğan Mert Taş, babasının cam, mobilya üzerine çalışmasından dolayı tasarıma ve malzemelere aşina büyüdü. İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi’nde İç Mimarlık eğitimine başladı. Ölçekler arasında geçişler yaparak daha multidisipliner bir tasarımcı olmak adına, Mimarlık çift ana dalında eğitim aldı.
Öğrencilik hayatında mobilyadan kent ölçeğine kadar bir sürü yarışmaya katılıp dereceler aldı. Tasarım anlayışı olarak farklı ve yenilikçi olmayı benimseyen tasarımcı, bu bağlamda 6 ay boyunca Singapur’da Weijenberg Tasarım ofisinde çalıştı. Buradaki geleneksel malzemeleri günümüz ve gelecek teknolojisiyle kullanarak; deneysel tasarımın, mekansal kullanımlarını öğrendi. Aynı sürede Güneydoğu Asya’da farklı ülkeleri gezip, kültürlerini tanıma şansı buldu.

Türkiye’ye döndükten sonra yurtdışında öğrendiği yenilikçi tasarım anlayışını burada da geliştirmek için “MAİ Design” adında tasarım ve üretim stüdyosunu kurdu. Her zaman hayallerinin peşinden gitmeyi savunan Mert, şu anda farklı ölçeklerde işler yapmaya devam etmektedir.
” Öğrencilikten, Profesyonelliğe Geçerken; ‘ Hayaller mi?’ , ‘ Gerçekler mi?’ “