Cihan Buğdaycı

Girişimcilik Oturumu

Psikolog, yazar ve Kolektif Future kurucu ortağıdır. 2015 yılında eğitim, kültür ve sanat çalışmaları yapmak üzere Kitaplaşan İnsanlar’ı kurdu. Ekibiyle birlikte köy okullarında kütüphaneler kurup köy öğrencilerinin eğitim masraflarını karşıladı. 2016 yılında Bilim, İnsan ve Gelecek adını konuşmaların ve ilham verici fikirlerin paylaşıldığı Big Passions sahnesini kurdu. Elde ettiği uluslararası başarılarından dolayı 2017 yılında En Yenilikçi İnsan Ödülü’ne layık görüldü. 2018 yılında Lise öğrencilerinin 21.Yüzyılın yetkinliklerini kazandığı Hayali Olan Liseli’yi kurdu. 2018 yılında hazırlamış olduğu okul öncesi projesi ile Hamdi Ulukaya Girişiminde 7489 kişi arasından en başarılı ilk 24 girişimci adayı arasına seçilip Amerika’ya davet edildi. Buğdaycı, 2018 yılında GSB İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Yılın Genç Girişimci Ödülü’ne layık görüldü. 2020 yılında kurumların, kurum çalışanlarının ve kurum çalışan çocuklarının eğitimsel ihtiyaçlarına cevap verecek Kolektif Future kurucu ortaklığını yaptı. "Varlığımın Kabul Edildiği Gün" ve "Seçilmiş Huzursuzluk" olmak üzere iki kitabı bulunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en başarılı 10 gencinin seçildiği TOYP (Ten Outstanding Young Persons) Programında, bulunduğu kategoride birinci olarak ödül aldı.

16:00-17:00

12 Aralık Girişimcilik Oturumu

Girişimcilik Oturumu

Fikirden Aksiyona Geçmeye Hazır mıyız? 

 

Her şey bir fikir ile başlar. Bugün çalışma masanızın üstündeki her alet, şehrinizde günlük yaşamın sürdürülmesine imkân sunan altyapı, tarladan soframıza gelen her ürünün mekanik ve biyolojik serüveni, bebeklikten yaşlılığa canlı yaşamının bedensel ve ruhsal sağlığını devam ettiren makro ve mikro ürünler… Tüm bunlar ya bir ihtiyaç halinden doğan gereklilik sonucu tasarlanmış ya da bir soruna çözüm olarak üretilmiştir. İnsanlığın kırılma noktası da hep bir fikirle başlamıştır. Ya o fikir bir yankı bulamamış tarih sayfasının satırları arasında silinip gitmiş ya da o fikir uygun bir bilimsel mekan, fikirsel zaman ve inovatif bir insan ile rastlaşmış ve bir çarpışma ile aksiyon almıştır. 

 

11-12 Aralıkta düzenlenecek olan GBf2021 Girişimcilik Oturumumuzda insanlığın fikirden aksiyona geçişindeki yeni söylemleri paylaşıp, üretimdeki yeni bilim dilini tartışacağız.