Lokman Ökten

Girişimcilik Oturumu

İlk girişimini İTÜ’de öğrenciyken 2003 yolunda kuran Lokman Ökten, 2008-2013 yılları arasında Eticaret sektöründe farklı girişimlerde bulundu. 2013 yılında Etohum’da Yönetici olarak başlamış ve 2 yıl boyunca yatırımcı ve Mentor olarak girişimlere destek olmuştur. Ardından bir dönem MÜSİAD Genel Sekreteri olarak görev yaptıktan sonra Kuveyt Türk Katılım Bankası’na geçmiştir. Halen Kuveyt Türk çatısı altında Lonca Girişimcilik Merkezi Kurucu Koordinatörü ve Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nda Danışma Komitesi Üyesi olarak çalışmaktadır.

16:00-17:00

12 Aralık Girişimcilik Oturumu

Girişimcilik Oturumu

Fikirden Aksiyona Geçmeye Hazır mıyız? 

 

Her şey bir fikir ile başlar. Bugün çalışma masanızın üstündeki her alet, şehrinizde günlük yaşamın sürdürülmesine imkân sunan altyapı, tarladan soframıza gelen her ürünün mekanik ve biyolojik serüveni, bebeklikten yaşlılığa canlı yaşamının bedensel ve ruhsal sağlığını devam ettiren makro ve mikro ürünler… Tüm bunlar ya bir ihtiyaç halinden doğan gereklilik sonucu tasarlanmış ya da bir soruna çözüm olarak üretilmiştir. İnsanlığın kırılma noktası da hep bir fikirle başlamıştır. Ya o fikir bir yankı bulamamış tarih sayfasının satırları arasında silinip gitmiş ya da o fikir uygun bir bilimsel mekan, fikirsel zaman ve inovatif bir insan ile rastlaşmış ve bir çarpışma ile aksiyon almıştır. 

 

11-12 Aralıkta düzenlenecek olan GBf2021 Girişimcilik Oturumumuzda insanlığın fikirden aksiyona geçişindeki yeni söylemleri paylaşıp, üretimdeki yeni bilim dilini tartışacağız.