Erkan Yula

Doğanın Şifreleri Oturumu

Doç. Dr. Erkan Yula, klinik mikrobiyoloji uzmanı, mikrobiyom terapi derneği başkanı, uluslararası hakemli akademik dergi olan journal of immunology and clinical microbiology adlı derginin baş editörü, bütüncül tıp konularında eğitimlerin verildiği uluslararası akredite bir kuruluş olan QMEL Medicine & Publishing kurucusudur. Dr. Yula, immunity clinic adında kurduğu özel muayenesinde kronik ağrı ve otoimmun hastalıklar grubunda hasta kabul etmektedir. Tedavilerinde daha çok doğal yöntemleri tercih etmekte ve bütüncül tıbbi yaklaşım uygulamaktadır.

11:30-12:30

12 Aralık Doğanın Şifreleri Oturumu

Doğanın Şifreleri Oturumu

Doğanın Şifreleri İnsanlığın Kodları mıdır? 

 

Doğadaki her canlı bir diğeri ile şifreli bir etkileşime sahipti. Ardıç ağacının meyvesini toprak ile buluşturan tek çiftçi ardıç kuşu, ince uzun gagasıyla boru gövdeli çiçekler ile beslenen ve bu çiçekleri tozlaştırabilen tek ziraat mühendisi sinek kuşuydu… Peki biz doğanın şifrelerinden nasıl ilhamlar aldık? Gökyüzünün uçak mühendisleri kuşlar, sualtı dalgıçları balinalar, toprağın madencileri köstebekler, moda tasarımcısı simetrik örümcekler, elektrik elektronik mühendisi ateş böcekleri, malzeme mühendisi ve mimar arılar… Geleceğin Biliminin dilini kurarken doğa bize cıvıltılarıyla bir şeyler anlatmaya devam edecektir. 

 

11-12 Aralıkta düzenlenecek olan GBf2021 de Doğanın Şifreleri Oturumumuzda geleneksel tıbbın ortaya çıkışını, doğanın bize sunduğu imkanları, doğanın bizimle iletişim şeklini ve Geleceğin Bilimini üretmek için bize sunduğu ilhamları konuşacağız.